زندگی نامه حجت الاسلام حاج شیخ جواد حسنعلی

 زندگی نامه امام جمعه فقید شهرستان تفت

حجت الاسلام مرحوم حاج شیخ جواد حسنعلی در سال یک هزار و 300 هجری شمسی در شهر تفت دیده به جهان گشود. وی در سال 1324 وارد حوزه علمیه یزد شد و سپس در سال 1326 رهسپار حوزه علیمه نجف گردید .

وی نزد حضرات آیات سید علی فانی ، محمد تقی عرب ، سید محمد باقر درجه ای و غلامرضا باقری به تحصیل علوم دینی پرداخت .

امام جمعه فقید شهرستان تفت در سال 1358 از طرف سومین شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی (ره) به امامت جمعه مردم مومن و ولایتمدار تفت منصوب گردید . این سعید فقید و معلم بزرگ اخلاق ، در تاریخ نهم دی ماه سال 1363 حکم امامت جمعه ایشان از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ، حضرت امام خمینی (ره ) صادر شد و تا زمان رحلت در این منصب مهم دینی و عبادی و سیاسی به وظیفه خطیر امامت جمعه مشغول بودند.

مرحوم حسنعلی از عالمان به نام ، برجسته و مبارز استان یزد به شمار می روند که سال های متمادی در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری ، منویات امام (ره) و مقام معظمر رهبری ، تلاش های مضاعفی داشته است . در زمان دفاع مقدس هم یار و یاور رزمندگان جان برکف سپاه اسلام و حامی همیشگی آنها بوده است .

در سال گذشته آیین نکوداشت این عالم وارسته و معلم اخلاق ' حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ جواد حسنعلی امام جمعه تفت در کانون فرهنگی تربیتی ولایت این شهرستان هم برگزار شد.

وی طی 10 سال گذشته دچار بیماری نارسایی کلیه بوده و دیالیز می شده است ضمن آنکه این اواخر بعلت سنگ کیسه صفرا تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

رییس جمهوری چندی قبل در گفت و گوی تلفنی با امام جمعه تفت از وی که در بیمارستان مرتاض یزد بستری بود احوالپرسی کرده بود.

امام جمعه شهرستان تفت بعلت کهولت سن بارها در منزل و بیمارستان بستری که متاسفانه در سوم فروردین 1390 و در سن 90 سالگی فرمان حضرت حق را لبیک و در بیمارستان مرتاض یزد دار فانی را وداع گفت.

::(به همت اداره تبلیغات اسلامی زندگی نامه حجت الاسلام حاج شیخ جواد حسنعلی امام جمعه فقید شهرستان تفت منتشر شد)::

/ 0 نظر / 77 بازدید